Workshop

18.12. 2020

18. 12. 2020. Využili jsme poslední den školy, kdy jsou žáci osobně ve třídě (kdy se sejdeme příště?) a absolvovali jsme s žáky O3.A velmi zajímavou besedu – workshop – v rámci projektu Šablony II s podtitulem: zapojení odborníků z praxe ve výuce odborných předmětů školy. Tématem vedoucího workshopu Bc. Štěpána Jaroměřského bylo zlato jako investice, burzy drahých kamenů, nerostné bohatství ČR a dalších zemí světa, jeho využití a problematika s ním spojená. Žáci se dozvěděli zajímavé informace o nerostných zásobách v České republice, dále o problematice těžby uranu, lithia i vltavínů. Velmi zajímavé bylo i určování hodnoty drahých kamenů, informace o svatováclavské koruně a o opracování drahých kamenů dnes a v historii. Nahlédli jsme do zajímavých odborných publikací a odhadovali cenu opracovaných i neopracovaných drahých kamenů, které pan Jaroměřský sám nalezl. Po 2 hodinách, když jsme odměnili vedoucího workhshopu potleskem, akce skončila. Studenti však neváhali dále pokračovat v dotazech:). Byly to velmi zajímavé hodiny ekonomiky:)

M. Šmíd, třídní učitel