Workshop na téma Time Management

20.10. 2022

Ve čtvrtek 20. 10. 2022 se na Euroškole konal workshop na téma Time Management. Zúčastnili se jej studenti třetího ročníku a workshopem je provedl Bc. Jan Brodský.

A v čem byl tento workshop našim studentům přínosný?

V poslední dekádě velmi často skloňovaný termín, se kterým se lze setkat ve všech oblastech lidského života. Time Management velmi úzce propojuje profesní život s osobním a nastavuje pravidla. Každý je někým nebo něčím nucen do určité míry hospodařit s časem. Pořadí, v němž jsou prováděny každodenní úkoly, má značný vliv na to, jak dalece je využívána každá minuta života. Osobní, studijní a následně i pracovní.

Pojem „Time Management“ je tradičně chápán jako efektivní plánování času, zahrnuje však i širší souvislosti. Workshop k problematice Time Managementu studentům nabídl kromě pochopení základních principů a metod i vysvětlení základní myšlenky, tedy, že Time Management se snaží dát času jednoznačný smysl.

Obsah workshopu:

• Vymezení základních pojmů,
  • historie Time managementu,
  • definice času v pojetí 21. století,
  • vliv Time managementu na život studenta střední školy,
  • prokrastinace,
  • praktické tipy a rady + nácvik.

Můžeme tedy jen doufat, že absolventi dnešního workshopu budou nyní chodit včas nejen do školy, ale také do hodin 😀