Workshop na téma Finanční gramotnost a Bankovní bezpečnost

12.4. 2022

V pátek 8. 4. 2022 se na Euroškole Praha konal workshop na téma „Finanční vzdělávání“. Mluvilo se hodně o bankách a jejich účelu, dnešním světě bez hotovosti, internetovém a mobilním bankovnictví, bezpečnosti bankovních služeb, rodinném rozpočtu a hospodaření, půjčkách, jejich výhodách a nebezpečí, předlužení a možnostech oddlužení.

Dalším zajímavým tématem byla „Bankovní bezpečnost“, kde se studenti dozvěděli důležité informace o penězích a jedné ze speciálních bank. O moderních formách bankovnictví, o bankovních účtech a platebních kartách. Nemalá část workshopu byla věnována tomu, jak správně používat on-line bankovnictví, jaké nebezpečí na nás číhá při jeho používání.

Workshop pro nás připravila Ing. Jitka Tomešová, která pracuje v Unicredit bank.