WORKSHOP NA TÉMA „LIDSKÁ PRÁVA A SVOBODY“

3.4. 2023

V pondělí 3. 4. 2023 se na Euroškole Praha konal workshop na téma „Lidská práva a svobody“, kterým studenty prvního ročníku provedl Mgr. Bc. Patrik Frk.

Mgr. Patrik Frk se věnuje generelní advokátní praxi a je úspěšným obhájcem v trestním řízení, ve svých obhajobách zúročuje i patnáctiletou praxi u Policie České republiky, díky níž má konkrétní a bohaté zkušenosti s postupy orgánů činných v trestním řízení. Zaměřuje se též na rodinné právo. Od roku 2006 působí či působil jako vysokoškolský pedagog či lektor profesního vzdělávání.

Během dnešního workshopu bylo studentům vysvětleno:

• Jak je řešena ochrana základních lidských práv a svobod v České republice.
  • Byl objasněn pojem „generace lidských práv“ a co to vlastně základní lidská práva a svobody jsou a kde se vzala.
  • Jaká jsou jednotlivá základní lidská práva a svobody chráněná Listinou základních práv a svobod.
  • Krátce bylo také zmíněno něco o mezinárodní ochraně základních lidských práv a svobod.