Workshop k volbě povolání (gender)

9.12. 2021

30. 11. 2021 absolvovali žáci 4. ročníku velmi zajímavý workshop na téma Volba povolání bez předsudků (start úspěšné kariéry). Žáci se skrze výklad, vlastní aktivity, praktické ukázky a diskusi dozvěděli nejen, co je gender a genderové stereotypy, ale především jak se tyto genderové stereotypy projevují na pracovním trhu a jak s nimi nakládat při rozjezdu a rozvoji vlastní kariéry. Cílem workshopu je dovést dívky i chlapce ke kritickému náhledu na současné role žen a mužů ve společnosti a specificky na trhu práce a nabídnout jim alternativní náhledy, které jim mohou pomoci v rozvoji individuálních schopností, dovedností a tužeb v budoucím pracovním životě.
Workshop vedli pracovnice Gender Studies, o.p.s. a protože se oproti plánu protáhl téměř o hodinu, určitě nebyl neúspěšný :). M. Šmíd