Waldmünchen 2016

8.11. 2016

Část třeťáků zaměření Ekonomika a management vyrazila v pondělí 7. listopadu do bavorského Waldmünchenu. Společně s Euroškolou Strakonice a studenty z Bavorska se účastní projektového týdne Globales Dorf. A jak se tam měli…?

Dobrý den paní ředitelko,
omlouváme se, že Vám píšeme takhle pozdě, ale byly jsme v jednom kole.
V úterý jsme hráli hry, např. jsme se museli seřadit podle abecedy a nesměli jsme u toho mluvit. Vlastně celý den jsme strávili v aule a hráli hry. Hrajeme už třetím rokem ty stejné hry, žádná nová, jinak to je fajn.
Večer jsme připravili prezentaci o Praze, Písku a Strakonicích pro Němce na česko-německý kulturní večer a udělali jsme pro ně nějaké jednohubky. Oni pro nás také udělali prezentace a také připravili jídlo, které jen tak mimochodem nebylo tak dobré jako to naše.
Včera jsme strávili dopoledne v aule hráním dalších, které už také známe. A odpoledne šla půlka do lanového centra a půlka zůstala v aule a hrála hry. Večer byla diskotéka, což byla opravdu zábava.
Dneska je projektový den. Už jsme rozřazení do skupin. Já, Alen a Roman, který je z Písku, jsme ve skupině se 3 Němci a máme v plánu udělat divadelní scénku – takovou divadelní parodii na Zemana a na Merkelovou. Chtěli jsme udělat parodii amerických voleb, ale to nám nedovolili.
Udělaly jsme si ru spoustu nových přátel jak ze Strakonic/Písku, tak i z Německa. Sice minulý rok byla německá skupinka přátelštější, ale zase tento rok jsou Strakoničtí super. Všichni jsou tu jinak opravdu fajn a i na ty stále stejné hry jsme tu spokojené.
S pozdravem,
Áďa a Ája