Vzdělávací projekt „Daně a cla do škol“

11.11. 2022

V pátek 11. 11. 2022 absolvovali studenti druhého ročníku přednášku na téma „Daně a cla do škol“.

Projekt „Daně a cla do škol“ vznikl za spolupráce Finanční a Celní správy. Jeho cílem je nabídnout možnost doplnit výuku finanční gramotnosti o informace z oblasti daní i cel a například i osvětlit význam a účel jejich výběru.

V rámci projektu vznikl web www.finfoveskole.cz, který má sloužit jako informační zdroj pro studenty i učitele. K předávání informací jsou také připraveny tematické přednášky určené pro studenty středních škol, které budou zajišťovat proškolení lektoři z řad pracovníků Finanční i Celní správy.

Dnešní přednáškou nás provedla Ing. Ludmila Klimešová, která je uznávanou expertkou v oblasti daní fyzických a právnických osob. Působí na pozici ředitelky daňové správy ve veřejném sektoru.