Režim školy od 7. 12 . 2020 – informace MŠMT

3.12. 2020

Platí všechna uvolnění opatření uvedená v dřívější informaci zde: https://koronavirus.edu.cz/files/informace-k-provozu- skol-a-skolskych-zarizeni-od-25-a-30-11.pdf a k tomu se dále upravuje:

Provoz středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol od pondělí 7. prosince 2020:

je povolena osobní přítomnost:

• nadále žáků a studentů závěrečných ročníků středních škol

Nově: u ostatních žáků a studentů, kteří byli povinni se dosud vzdělávat distančním způsobem, se přechází u prezenčního teoretického vyučování na režim rotační výuky – střídání celých tříd (příp. studijních skupin/ročníků v konzervatoři) po týdnech, za předpokladu, že tomu nebrání objektivní překážky (v takovém případě ředitel školy rozhodne o pokračování distanční teoretické výuky).

• Cílem rotační (střídavé) výuky je organizovat vzdělávání po přechodnou dobu tak, aby se snížil počet žáků/studentů přítomných ve škole.

Pro výše uvedené případy je prezenční i distanční výuka povinná.

Při prezenční výuce je doporučeno udržovat homogenní skupiny (kolektivy jednotlivých tříd/skupin/oddělení/ročníků v konzervatoři se neslučují, ani jinak neprolínají). Doporučuje se organizovat příchod a odchod žáků/studentů tak, aby nedocházelo ke kontaktu mezi žáky/studenty z různých tříd/skupin/.

Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání (včetně plavání),

Žáci/studenti a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve vnitřních prostorách školy.

• Je-li nezbytné, aby žáci/studenti při výuce viděli na ústa učitele, je možné ochranu nosu a úst učitele výjimečně nahradit ochranným štítem, pokud je dodržena vzdálenost alespoň 2 metry od všech osob.

Je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách, a to i mimo areál školy nebo školského zařízení.

Vstup třetích osob (mimo žáky, studenty a zaměstnance) do prostor školy je obecně možný jen v důvodných případech za přijetí režimových opatření minimalizujících styk s žáky/studenty. Příkladem třetích osob mohou být například zákonní zástupci nezletilých žáků, členové zkušebních komisí, kontrolní orgány (např. ČŠI), pracovníci školského poradenského zařízení, krajské hygienické stanice, studenti v rámci praxí, osoby zajišťující zásobování, případně další nezbytné služby.

U všech žáků a studentů jsou umožněny prezenční konzultace i v týdnech pro ně jinak distanční výuky.

O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy. S režimovými opatřeními je možné konat tyto zkoušky:

• přijímací zkoušky na střední školy a konzervatoře,

• maturitní zkoušky, závěrečné zkoušky a absolutoria.

M. Šmíd