Návštěva ČNB

30.10. 2023

Ve středu 25. 10. 2023 navštívili studenti III. a IV. ročníku Euroškoly Praha společně se spolužáky z Trojského gymnázia ČNB.

Ve spolupráci s ekonomickými experty a vedením NC si studenti vyzkoušeli v rámci pilotního projektu Workshop na téma „Cenová stabilita“. Návštěvnické centrum ČNB je v provozu s rozšířenou expozicí „Za měnou“ již více než dva roky a je ideálním místem pro praktické ověření znalostí v oblasti Finanční gramotnosti.

V současné době, kdy ekonomika vstupuje do našich životů daleko výrazněji, než kdykoliv dříve, je výborné znalosti nejen mít, nýbrž i dále rozvíjet.

Studenti obou škol prokázali, že jim je téma blízké a na závěr programu konstatovali, že je workshop nejen bavil, ale i hodně obohatil.