MOŽNOSTI STUDIA V ZAHRANIČÍ

12.9. 2023

V úterý 12. 9. 2023 se na Euroškole Praha konala přednáška na téma „Možnosti studia v zahraničí“, které se zúčastnili studenti 4. ročníku. Přednášku nám poskytla agentura UniLink. Lektorka nám ukázala, že svět je otevřené místo a nastínila nám, co vše je možné zažít po střední škole. Studium V Austrálii nebo ve Spojených arabských emirátech nemusí být jen hezky napsaná pohádka. Studenti díky této přednášce pochopili, že dostat se na prestižní zahraniční university je možné. Bylo jim vysvětleno, jak to po střední škole chodí a co pro jejich životní úspěchy udělat.

Program přednášky:

  1. UniLink – Poradenské Centrum – Kdo jsme a co děláme?
  2. Studijní destinace – Velká Británie, Irsko, Dubaj, Německo
  3. Zaměstnatelnost – Co mi přinese studium v zahraničí z pohledu zaměstnatelnosti.
  4. Přijímací řízení – Jak se dostat na univerzitu do zahraničí?
  5. Financování studia – Kolik studium stojí a jaké možnosti financování máme? Práce při studiu.
  6. Next Steps Q&A – Často kladené dotazy