Klub mladého diváka

15.12. 2021

15.12. 2021. V rámci Klubu mladého diváka navštívili žáci Euroškoly zatím dvě představení – 22.11. Hamlet v divadle ABC, 14. 12. Mnoho povyku pro nic v Divadle Bez zábradlí. Potýkali jsme se s covidem (testováním) i změnou programu (původně se mělo konat představení Vojna a mír – změněno na Hamlet). Představení Hamlet bylo pojato moderně, někteří studenti jej hodnotili kladně, jiní se poněkud ztráceli. Stejně tak to vypadalo u představení Mnoho povyku pro nic – děj byl přenesen do Anglie během 2. sv. války, kde v improvizovaném rozhlasovém studiu vysílá živě tuto hru skupina dobrovolníků, aby podpořila morálku vojáků na frontě. Pojetí se zdálo vydařené, avšak „hra ve hře“ byla pro některé žáky opět obtížná. Nicméně seznámení se s dílem Shakespeara je určitě pro žáka střední školy nezbytné a moderní divadlo se dnes provozuje velmi hojně. Na hodnocení divadla, na tom co se nám líbilo či nelíbilo a proč, si zase můžeme procvičit kritické myšlení, takže celkově vidíme obě akce jako přínosné. L. Kmochová, M. Šmíd