Čtvrtletí, konzultace a 17. listopad

16.11. 2020

 16. 11. 2020 Vážení studenti, rád bych vám připomněl, že v pátek 13. 11. jsme uzavírali první čtvrtletí školního roku. Pedagogická rada probíhala na dálku, takže výsledky finalizujeme ještě dnes. Distanční výuka je v tomto školním roce povinná dle školského zákona, takže pokud někdo neměl zásadní problémy s hardwarem či připojením k internetu, měli byste mít ve všech předmětech nějaké známky. Prosím, i když je situace složitá a s postupující dobou psychicky náročnější, udržujte kontakty se svými učiteli i s vedením školy, abychom věděli o vašich případných problémech a mohli je řešit, či na ně brát ohled. Nově jsou možné fyzické konzultace žáků ve škole, zatím v režimu jeden žák na jednoho učitele, takže je začneme využívat. Vypadá to, že maturanti, v tomto případě studenti kombinovaného studia, budou moci jít již příští pondělí (23. 11.) dle pokynů MZ ČR do školy. I v těchto složitějších dnech bychom neměli zapomenout na význam 17. listopadu, svátku, který nám zítra dá den volna. Tento den označujeme jako Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Sluší se připomenout, jaké události se pojí s tímto datem v r. 1939 a 1989. Ti, kteří si nejste jisti, si to určitě upřesníte – tak si to nejlépe zapamatujete:)). Přeji hezké prožití volna! Za celou školu M. Šmíd, ředitel