ADAPTAČNÍ KURZ

20.9. 2021

Ve dnech 13. – 14. 9. 2021 absolvovali studenti prvního a druhého ročníku Euroškoly Praha dvoudenní adaptační kurz, který se konal v kempu Sedmihorky nedaleko Turnova. Kurz byl zaměřený na sebereflexi, porozumění a naslouchání ostatním. Studenti tak měli možnost aktivně strávit čas se svými spolužáky i kolegy z jiného ročníku a vzájemně se lépe poznat.

Hlavním bodem programu byl pěší výlet přírodní rezervací Hruboskalsko, během kterého studenti navštívili hrad Valdštejn a několik skalních útvarů Českého ráje. Výlet byl doplněn o různé adaptační aktivity zaměřené na rozvoj sociálních dovedností mládeže a na budování koherentní skupiny. Studenti měli rovněž možnost lépe poznat třídního učitele i další pedagogy.

Večer byl program završen společnou hrou bowlingu a poté učitelé studenty překvapili noční hrou, která byla zkouškou odvahy zúčastněných a kterou všichni beze ztráty cti úspěšně zvládli.

Počasí výletu přálo, takže mohly proběhnout všechny naplánované aktivity. Adaptační pobyt získal pěkné hodnocení i v anketě zpětné vazby studentů. Prostředí studenti ohodnotili známkou 4,8 z maximálních 5 bodů, stravu známkou 3,7 a program dostal známku 4,35. Studenti si společně strávený čas moc užili a již se těší na další společné aktivity.