Hallstatt – 20. 6. 2023

13.6. 2023

Solná komora nás okouzlí překrásnou krajinou s čistou přírodou, mohutnými horami a jezery
s křišťálově průzračnou vodou. Návštěvu oblasti zahájíme v rodišti Mozartovy matky, v malebném
městečku St. Gilgen. Po romantické plavbě lodí po hladině jednoho z nejkrásnějších jezer Evropy
Wolfgangsee zakotvíme v St.Wolfgangu, hornorakouském městečku umístěném pod impozantní
horou Schafberg. Na její vrchol vede už od dob císaře Františka Josefa I. nejstrmější ozubnicová
železnice v Rakousku, obsluhovaná malým parním vláčkem. Ve středověkém městečku Hallstatt
si projdeme úzké křivolaké uličky, které vznikly nedostatkem místa při rozšiřování původní středověké
hornické osady uzavřené břehem jezera Hallstättersee a vysokou příkrou horou. Nevynecháme ani neobvyklý hřbitov s tajemnou kostnicí. Následně nás čeká výjezd lanovkou ke známým solným dolům. Oblečeni do hornických obleků a vybaveni přilbami si vyzkoušíme mimo jiné jízdu důlním vláčkem a oblíbené hornické skluzavky.

Doprava: Autobusová
Termín: 20.06.2023
Čas srazu: 05:30
Odjezd: 05:40
Místo odjezdu: od školy
Příjezd zpět: 00:00 – 01:00 21.06.2023
Místo odjezdu: ke škole

S sebou: platný cestovní doklad, peníze na vstupné, kapesné, drobná Eura na toaletu, deštník
či pláštěnka, jídlo a pití na celý den a kapesné (25 – 30 Euro/žák do 14,99 let, 30 – 35 Euro/žák
do 18,99 let).

Pojištění: V ceně zájezdu je pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti
za škodu na zdraví, pojištění odpovědnosti za škodu na majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku.

Stornopoplatky: V případě pojistné události klient získá zpět 80 % z výše stornopoplatku od pojišťovny. Toto pojištění zároveň obsahuje i řadu dalších výhod: pojištění úrazu, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví i majetku a pojištění zavazadel. Díky stornopoplatkům se v případě poklesu počtu žáků pod minimální počet nikomu cena nenavyšuje, odpadá tak hledání náhradníků na poslední chvíli. Výše stornopoplatků: od přihlášení až 120 dnů před zájezdem 15 % z ceny zájezdu, 119 až 60 dnů před zájezdem 40 % z ceny zájezdu, 59 až 30 dnů před zájezdem 60 % z ceny zájezdu, 29 až 10 dnů před zájezdem 85 % z ceny zájezdu, 9 dnů až den odjezdu (včetně) 100 % z ceny zájezdu.

V případě vyloučení ze zájezdu v důsledku porušení pasových, celních a devizových náležitostí či hrubého narušení zájezdu je účtováno storno ve výši 100 % z ceny zájezdu. Výše storna je započítána ode dne prokazatelného doručení storna.

V případě zajištění náhradníka se storno poplatky neúčtují. V případě změny 7 dnů a méně před odjezdem je tento účastník povinen sjednat si sám a na vlastní náklady pojištění pro cestu do zahraničí.
Vypořádání mezi účastníky je bez účasti CK.