Školní veletrh fiktivních firem

20.12. 2017

V pondělí 18. prosince prezentovali čtvrťáci svou fiktivní firmu ESOelektro s.r.o..
Školního veletrhu se zúčastnili pozvaní hosté – vyučující Euroškoly, vyučující Trojského gymnázia a žáci TG.
Školní veletrh FIF ESOelektro s. r. o. si žáci připravili pod vedením vyučujících Ing. Šerpánové, Ing. Drahňovského a Ing. Hochové.

Firmu představili prezentací, kterou slovem doprovázela ředitelka firmy (česky), do angličtiny tlumočila asistentka ředitelky. Žák z právního oddělení vysvětlil fungování instituce CEFIF, právní úpravu s. r. o. atd. Prezentaci firmy ústně postupně doprovázeli všichni žáci.

K nahlédnutí byly také všechny důležité dokumenty firmy v tištěné podobě. Účetnictví vede firma v programu Premiér ve všech modulech, včetně skladového hospodářství. Žáci pracují jako ve skutečné firmě.

Cílem fiktivní firmy je, aby se naši studenti seznámili  se zásadami v podnikání.

Ing. Irena Hochová