Rozhoduj o Evropě

18.10. 2019

Dne 16. 10. 2019 se 3 žáci třídy O2.A zúčastnili zajímavého projektu, při kterém si zájemci zkoušejí, jaké to je rozhodovat o důležitých otázkách v rámci Evropy např. jako na půdě Evropského parlamentu. Seminář se konal v Praze (konají se i na jiných místech) a nejlepší charakteristika projektu je asi tato citace pořadatele:
„Středoškoláci v průběhu seminářů zjistí více o evropské politice a vyzkouší si, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu. Zároveň budou mít možnost vyjádřit se k aktuálním evropským otázkám a vyhrát hodnotné ceny. To vše v roce, kdy si připomínáme 15. výročí vstupu České republiky a Slovenska do Evropské unie“.

Naši žáci se zúčastnili projektu poměrně narychlo. Zdálo se jim, že jsou připraveni méně, než další účastníci. Nicméně je projekt velmi zaujal a chtějí se zúčastnit dalšího semináře na Slovensku, na který se mnohem lépe připraví, což považuji za nejdůležitější výsledek celé akce. M. Šmíd