Aktivity

Soutěže

Soutěž v psaní na počítačích

2016/2017

I v letošním školním roce pořádaly pražské obchodní akademie soutěže v grafických disciplinách. Euroškolu Praha na nich reprezentoval Robert Čermák, žák třídy O3A. Soutěžil v 10min opisech českého textu na OA Dušní na Vánočním turnaji, na regionální soutěži na OA Kubelíkova a v opisu anglického textu na Karlínské OA na soutěži Kollárův beránek. Vyrovnanými výkony (240 až 260 čistých úhozů za 1 min) se mezi soutěžícími neztratil. Věřím, že Euroškolu bude reprezentovat i v následujícím školním roce a že se mu podaří svůj výkon ještě zlepšit.

Ing. Irena Hochová, vyučující PEK

Soutěž v psaní na PC

2015/2016

V pátek 4. prosince 2015 pořádala Obchodní akademie Praha 1, Dušní 7 pro žáky 2. ročníků pražských středních škol soutěž v psaní na klávesnici PC. Zúčastnilo se celkem 32 soutěžících z 11 pražských škol. Za Euroškolu Praha soutěžil Robert Čermák ze třídy O2A. Umístil se uprostřed soutěžního pole s 250 úhozy za minutu.
Několik Robertových slov:
Ze soutěže jsem byl mile překvapen. Od začátku byla organizace velmi profesionální. Třída, ve které se soutěžilo, byla moderně zařízena. Upřímně řečeno, to jsem nečekal. Soutěžící dostali čas na rozepsání. Instrukce k soutěži byly srozumitelné. Také nám byla po soutěžení poskytnuta volná učebna s PC a občerstvením. Účast v soutěži byla pro mě zajímavá zkušenost a určitě nelituji, že jsem si tuto soutěž zkusil. R. Čermák, O2.A
Ing. Irena Hochová, vyučující KOM

Také na jaře se soutěžilo v grafických disciplínách. Krajskou soutěž ve dnech 21. a 22. března 2016 pořádala OA Heroldovy sady. Za Euroškolu Praha soutěžil Robert Čermák ze třídy O2A. Podařilo se mu napsat 236 č. úhozů/min s přesností 0,22.

Kollárův beránek je příležitost, jak změřit své síly v opise anglického textu. Soutěž pořádala v pátek 15. dubna 2016 Karlínská obchodní akademie. I zde Euroškolu Praha reprezentoval Robert Čermák a svůj výkon ještě zlepšil. Napsal 245 č. úhozů/min s přesností 0,11.
Věřím, že se Robertovi bude dařit výkon ještě zlepšovat a že školu bude reprezentovat i v příštím školním roce.
Ing. Irena Hochová

2012/2013
Vánočního turnaje - soutěže v psaní na klávesnici PC - se zúčastnil Denis Sukhan ze třídy O4. A. (v prosinci 2012)
V březnu 2013 se Denis Sukhan, O4. A, zúčastnil krajského kola v grafických disciplínách (psaní na klávesnici PC).
V soutěži Kollárův beránek, soutěž v opisu anglického textu, školu opět reprezentoval Denis Sukhan, O4. A.

2011/2012
květen 2012 - D. Sukhan se zúčastnil soutěže pořádané organizací Intersteno - mezinárodní jednojazyčná soutěž. Umístil se v první polovině více než 600 účastníků z celé Evropy. Gratlujeme!
19. prosince 2011 se naši studenti D. Sukhan, P. Jůzová a P. Ferdusová z O3.A se zúčastnil Vánočního turnaje v OA Dušní.

2010/2011
3. listopadu 2010 se naše studentka Hedvika Caltová zúčastnila soutěže pražských škol ve Wordprocessingu v OA Hovorčovická. Ač bylo zadání velmi těžké, Hedvika obsadila pěkné sedmé místo. Gratulujeme!
Děkujeme pí. Stöcklové za přípravu na soutěž a doprovod.
17. prosince 2010 se naše studentky Alena Bránská a Hedvika Caltová zúčastnily XVI. ročníku Vánočního turnaje v psaní na počítačích na OA Dušní. Gratulujeme k pěkným výkonům!