Aktivity

Fiktivní firmy

FIKTIVNÍ FIRMY EUROŠKOLY PRAHA
Odborná praxe realizovaná ve fiktivních firmách (FIF) má na Euroškole Praha dlouholetou tradici. Studenti v rámci praxe projdou celým cyklem od založení firmy, přes její řádném vedení, až po likvidaci ve čtvrtém ročníku.
V současné podobě mají FIF moderní podobu. Realizují moderní marketing, vytvářejí své vlastní www-stránky, komunikují s ostatními firmami v elektronické podobě. Vedou své agendy včetně účetnictví na počítačích školy. Nejlepší FIF ze 3. ročníků se účastní mezinárodního veletrhu FIF v Praze.

Mezinárodní veletrh fiktivních firem 2016/2017
Mezinárodní veletrh fiktivních firem proběhl 22. - 24. března na výstavišti Holešovice. Euroškolu Praha zastupovala firma Mlékárna Troja s.r.o. Stánek i kostýmy byly velmi nápadité, firma v rámci hodnocení katalogů obsadila pěkné 8. místo 🙂

Veletrh fiktivních firem 2016/2017
Školní kolo proběhlo 19. prosince 2016.
Letošní třeťáci představili své fiktivní firmy v posledním prosincovém týdnu. V rámci třetího ročníku vznikly firmy dvě - pánská a dámská. Pro spolužáky z Trojského gymnázia byly připraveny prezentace firem v několika jazycích, firma Mlékárna Troja si připravila i ukázku ze své produkce a své diváky občerstvila sýry, pomazánkami a dalšími lahůdkami.

Mezinárodní veletrh fiktivních firem 2014/2015
Mezinárodní veletrh fiktivních firem proběhl 17. - 19. března na výstavišti Holešovice. Euroškolu Praha měla zastupovat firma AMB-AUTO s.r.o. Vzhledem k tomu, že v tuto dobu už se její vedení i zaměstnanci  připravovali na maturitní zkoušky, letos jsme se na veletrhu neprezentovali.

Veletrh fiktivních firem 2014/2015
Školní kolo proběhlo 18. prosince 2014.
Letošní představení fiktivní firmy byl velmi komorní, protože ve čtvrtém ročníku byla aktivní jedna fiktivní firma. Poslední vánoční čtvrtek si čtvrťáci připravili pro studenty 1. ročníku krátké prezentace své fiktivní firmy v několika jazycích. Vánoční atmosféru doplnila dámská část firmy vlastnoručně pečenými perníčky a dalším občerstvením.

Mezinárodní veletrh fiktivních firem 2013/2014
Mezinárodní veletrh fiktivních firem proběhl 18. - 19. března na výstavišti Holešovice. Euroškolu Praha měla zastupovat vítězná firma Grand Chocolate. Vzhledem k tomu, že v tuto dobu už se její vedení i zaměstnanci  připravují na maturitní zkoušky, přenechali prezentaci školy firmě  EmotionTea s.r.o.

Veletrh fiktivních firem 2013/2014
Školní kolo proběhlo 19. prosince 2013.
Školní kolo veletrhu fiktivních firem se letos konalo ve velké učebně. Již od rána probíhaly velké přípravy. U jednoho ze stánků vonělo několik druhů čajů, u dalšího chutnala čokoláda a domácí cukroví vlastní výroby. Třetí stánek nabízel doplňky stravy pro sportovce. Zástupci jednotlivých firem prezentovali svoji firmu a její nabídku. Kromě češtiny letos své portfolio obohatili ještě o angličtinu, němčinu a dokonce i španělštinu a ruštinu. Po prezentacích byli všichni hlasující z řad studentů a učitelů Trojského gymnázia pozváni k ochutnávce a hlasování o nejlepší firmu.
Stejně jako loni zvítězila firma Grand Chocolate s.r.o., která si tak vybodovala reprezentaci na mezinárodním veletrhu na Výstavišti Praha Holešovice.
Ing. L. Drahňovský

Mezinárodní veletrh fiktivních firem 2012/2013
Mezinárodní veletrh fiktivních firem proběhne v březnu 2013 na Výstavišti Praha Holešovice. Euroškolu Praha bude zastupovat firma Grand Chocolate.

Veletrh fiktivních firem 2012/2013
Školní kolo proběhlo 20. prosince 2012.
Od rána se v aule firmy pečlivě připravovaly, zdobily se stánky a trénovaly prezentace. Jako hodnotitele jsme letos přizvali vyučující i studenty Trojského gymnázia, aby pomohli rozhodnout, která z firem postoupí na mezinárodní veletrh v Holešovicích. Nutno říci, že první kolo prezentací pro studenty z vyššího stupně gymnázia bylo velmi nervózní. Poprvé držet v ruce mikrofon, poprvé mluvit před shromážděním – to na klidu nikomu nepřidá. Z chyb jsme se ale poučili a další prezentace před mladšími spolužáky už proběhly bez problémů a na velmi dobré úrovni. Ač se snažily všechny firmy, vítěz je vždy jen jeden. A tak Euroškolu bude na březnovém veletrhu reprezentovat firma Grand Chocolate.

Mezinárodní veletrh fiktivních firem 2011/2012
Mezinárodní veletrh fiktivních firem probíhal 29. - 31. března 2011 v Křižíkově pavilonu B na Výstavišti Praha Holešovice. Euroškolu Praha zastupovala firma Island Paradise s.r.o. a Eurofilm s.r.o. Fotografie jsou k dispozici ve fotogalerii.

Veletrh fiktivních firem 2011/2012
Školní kolo proběhlo 20. prosince 2011 v prostorách Euroškoly Praha.
Žáci, učitelé a hosté zhlédli prezentace firem, zhodnotili materiály (katalogy, vizitky) a hlasovali o nejlepších firmách, které postoupí na mezinárodní veletrh v pražských Holešovicích.
Pořadí firem:
1. Aladinova čajovna s.r.o.
2. - 3. Aroma života s.r.o.
2. - 3. Music City s.r.o.
Vítězným firmám gratulujeme a všem ostatním děkujeme! Fotografie jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

Přehled FIF Euroškoly Praha s kontakty  ve školním roce 2011/2012

Firma Ředitel firmy Předmět činnosti   Kontakt Vyučující
Aroma života s.r.o. Michaela Slavíková Prodej a distribuce přírodní kosmetiky

Aromazivota@seznam.cz