Do nitra Českého středohoří – prezentace projektů

12.10. 2016

V úterý 11. října se v aule TG prezentovaly projekty. Tentokrát šlo o studenty Gymnázia Přírodní škola, kteří celý červen zkoumali oblast Českého středohoří.

Věnovali se nejrůznějším oblastem, sbírali materiály, diskutovali s pamětníky, spolupracovali s odborníky.
Výsledky své práce přišli prezentovat na Trojské gymnázium. A vzhledem k tomu, že se jednalo o témata zajímavá, která sice úplně s ekonomickými obory nesouvisí, připojili se i Euroškoláci.

Ti tentokrát měli úkol, podívat se na to tak trochu z druhé strany. Jak prezentace zhodnotili?

Hornická činnost, její vliv na život obyvatel a rekultivace na Bílinsku
„Dobrá schopnost projevu, dobře zpracovaná prezentace.“ „Bylo to zajímavé!“ „Skvělá prezentace, zaujala!“ „Dobré, až na fotky v pozadí prezentace“

Popularizace vybraných geologických lokalit Českého středohoří prostřednictvím Earthcache
„Věděl, o čem mluví. Nikde před tím jsem se o geologii nezajímala, bylo to pro m ne přínosné!“ „Velmi dobrý projev, vše vysvětleno.“ „Zatím nejlepší, prezentující rozuměl tématu, dobré vyjadřování, pěkné zpracování prezentace.“ „Asi nejlepší prezentace, zajímavá a zábavná.“

Průzkum ovocných sadů v západní části Českého středohoří
„Kluci byli trochu nervózní, ale bylo to fajn.“ „Prezentujícím nebylo rozumět a nic moc jsme se nedozvěděli.“ „Slabší projev i prezentace.“ „Chlapci se styděli, ale bylo na nich znát, že se o sady zajímají.“

Terezín blíže; popularizace bývalého ghetta (1941 – 1945) prostřednictvím hry do ulic města a filmu, biologický průzkum
„Krátká, ale zajímavá prezentace.“ „Dobré, pěkná prezentace, ale pokud jste provedli výzkum, zajímaly by nás jeho výsledky.“ „Zajímavé informace, zodpovězené dotazy.“ „Mám ráda toto téma, takže tato dvojice se mi líbila nejvíce.“

Vizualizace zřícenin hradů Českého středohoří
„Skvělé efekt y v prezentaci, zajímavé informace, dobrý projev.“ „Pěkně udělaná prezentace, druhý prezentující mluvil poměrně rychle.“ „Moc zajímavá prezentace, dobře prezentováno.“ „Všichni vědí, o čem mluví. Díky za radu, kam nechodit na muzikál :-).“

Hydrobiologický a chemicko-fyzikální průzkum pramenů v Českém středohoří
„Prezentace mohla být podána lépe. To nic nemění na tom, že byla dobrá.“ „Každá dívka – jiná schopnost projevu. Dobře zpracovaná prezentace, zajímavé informace.“ „Dobré.“ „Byli zbytečně pod stresem, prezentace byla povedená. Btw. biologie není tak zábavné téma, jak jste slibovali.“

Krajina umění
„Pěkné.“ „Velmi zajímavé, velmi pěkné!“ „Pro mě nejméně zajímavé.“ „Vcelku zajímavé.“

+ celkové hodnocení jedné ze studentek: „Úžasné vyjadřování u všech prezentací! Jednoduše vysvětlené. Hezké animace! Myslím, že ani nemám co vytknout. Dle mého to bylo všechno na profesionální úrovni :-). ZAJÍMAVÉ! Nejvíc se mi líbila prezentace o zříceninách. Byla úžasná! Děkuju!

Děkujeme studentům Gymnázia Přírodní škola za příjemné a poučné dopoledne!

Do nitra Českého středohoří - prezentace projektů